Karta pole vaja

18

„Karta pole vaja“ on artiklikogumik, mis koondab oma kaante vahele Kalver Tamme poolt kirjutatud ja eri aegadel ulmeajakirjas Reaktor ilmunud tekstid žanrifilmidega erineval moel seotud inimestest. David Cronenberg, Paul Verhoeven, Jamie Lee Curtis, Dan O’Bannon, Jean-Pierre Jaunet ja paljud teised.

Maod ja ämblikud ei hirmuta meid kõiki samavõrd. Mitte kõik meist ei jäta kapikesel ööseks lampi põlema. Hirmud on erinevad. See, mis ühe paneb külma hirmuhigiga kattuma, ei mõju teisele sugugi samamoodi.
Sinu käes on teejuht maailma, kus voodi alt võib leida muudki peale tolmurullide, kus kord maha maetud probleemid kipuvad mulla alt uuesti välja ronima, kus laialt naeratav kloun ei pane üldsegi rõõmsalt kaasa kihistama. Aegade jooksul on paljud vaprad mehed ja naised oma hirmudele silma vaadanud ja need filmi sisse pannud.
See raamat on austusavaldus nendele julgetele, kes ütlesid kõlava ja selge häälega: „Karta pole vaja!“

„Kalver Tamme tekstid on just sellised lihtsad ja mõnusad, et sütitada uut filmiarmastust ja huvi uurida seninägematut. Need on kergelt haaratavad täiesti algajale ning samas nauditavad ka vilunud filmigurmaanile. Raamat on eestikeelsele filmikirjandusele väga väärikas lisandus: erinevaid filmitegijaid ja just žanrifilmitegijaid tutvustav raamat.“ Elektriteatri eestvedaja Andres Kauts

Categories: ,